ارزانترین دانشگاه های اروپا برای دانشجویان بین المللی


رویای تحصیل در کشورهای اروپایی به دلایل مختلفی همچنان برای بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان ارزشمند است. علاوه بر اعتباری که مدارک این دانشگاه ها برای کسب شغل رضایتبخش و موقعیت اجتماعی خوب ایجاد می کند، برای بسیاری از افراد مهاجرت تحصیلی گزینه ای برای تجربه زندگی در کشوری دیگر است. به همین دلیل در این مقاله از آرادمهاجر قصد داریم به معرفی ارزان ترین دانشگاه های اروپا برای دانشجویان بین المللی بپردازیم. اگر شما هم قصد دارید بهترین دانشگاه ها را برای تحصیل رایگان در اروپا بشناسید، پیشنهاد می کنم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. شاید یکی از این دانشگاه ها همان دانشگاه رویایی باشد که شما شانس دریافت پذیرش از آن را داشته باشید.

اکثر دانشگاه‌هایی که در اینجا فهرست شده‌اند، دانشگاه‌های انگلیسی زبان هستند که برای دانشجویانی که زبان انگلیسی را به عنوان زبان رسمی خود انتخاب کرده اند، عالی هستند.

برخی از دانشگاه‌ها در لیست هستند که شهریه ثابت ندارند و صرفا هزینه های ترمیک اتحادیه دانشجویی را باید پرداخت کنید. البته برخی هزینه های اضافی برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا وجود دارد. دانشجوی اتحادیه اروپا به تبعه یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا گفته می شود. برخی از کشورها همچنین ممکن است متقاضیان را در صورتی که قبل از درخواست برای برنامه تحصیلی انتخابی خود برای مدت معینی در اتحادیه اروپا اقامت داشته باشند، به عنوان دانشجویان اتحادیه اروپا دسته بندی کنند. این برای برخی افراد که امکان زندگی در یکی از این کشورها را داشته باشند، خبر خیلی خوشحال کننده ای است. در ادامه به معرفی ارزان ترین کشورهای اروپا برای دانشجویان بین المللی می پردازیم. با ما همراه باشید.

ارزان ترین کشورهای اروپا برای تحصیل

آلمان

متوسط ​​شهریه: 379 پوند

میانگین هزینه های زندگی: 6811 پوند

میانگین کل: 7190 پوند

مبلغ اضافی برای دانشجویان اتحادیه اروپا: 699 پوند.

مروری بر دانشگاه های آلمان: آلمان به عنوان یکی از محبوب ترین کشورها و همینطور ارزان ترین کشورهای اروپا برای تحصیل دانشجویان بین المللی شناخته می شود. به استثنای چند دانشگاه خصوصی، شما می توانید در آلمان به صورت رایگان بدون در نظر گرفتن اینکه اهل اروپا یا جاهای دیگر هستید تحصیل کنید. معمولاً هزینه کمی در هر ترم برای کارهای اداری وجود دارد. زبان اصلی در دانشگاه های آلمان آلمانی و واحد پول آنها یورو است.

اتریش

میانگین شهریه: 34 پوند

میانگین هزینه های زندگی: 8543 پوند

میانگین کل: 8557 پوند

مبلغ اضافی برای دانشجویان اتحادیه اروپا: 1270 پوند.

بررسی اجمالی در مورد دانشگاه های اتریش: دانشگاه های اتریش کمک هزینه (بورسیه) را به اتباع خارجی ارائه نمی کنند. هزینه های تحصیل برای برخی از دانشگاه ها (مانند دانشگاه صنعتی وین، دانشگاه فنی برتر در اتریش) واقعا پایین است. هزینه تحصیل تقریبا برای رشته های فنی و علمی کاربردی 350 یورو و برای دانشگاه های هنر، برای اتریش های محلی و اتباع اتحادیه اروپا رایگان و برای دانشجویان بین المللی 350 یورو است.

سوئد

میانگین شهریه: 0 پوند

میانگین هزینه های زندگی: 7448 پوند

میانگین کل: 7,448 پوند

مبلغ اضافی برای دانشجویان اتحادیه اروپا: 12335 پوند.

بررسی اجمالی دانشگاه های سوئد: اروپایی ها می توانند به صورت رایگان در سوئد تحصیل کنند. سایر دانشجویان بین المللی هنگام تحصیل در سوئد باید انتظار هزینه های سنگین برای زندگی را داشته باشند.

اسپانیا

متوسط ​​شهریه: 1852 پوند

میانگین هزینه های زندگی: 8676 پوند

میانگین کل: 10528 پوند

مبلغ اضافی برای دانشجویان اتحادیه اروپا: 2694 پوند.

بررسی اجمالی دانشگاه های اسپانیا: در اسپانیا دانشگاه های ارائه شده به شما امکان می دهند بسته به ترجیحات شخصی خود مدرک لیسانس، فوق لیسانس یا دکترا کسب کنید. شرایطی وجود دارد که برای حضور در دانشگاه‌های اسپانیا در زمانی که دانشجوی بین‌المللی هستید، باید آن‌ها را رعایت کنید، از جمله موارد مربوط به پذیرش در این کشور و همچنین دانشگاه خاص.

هلند

متوسط ​​شهریه: 1776 پوند

میانگین هزینه های زندگی: 9250 پوند

میانگین کل: 11026 پوند

مبلغ اضافی برای دانشجویان اتحادیه اروپا: 8838 پوند.

مروری بر دانشگاه های هلند: هلند خانه یکی از قدیمی ترین و معتبرترین سیستم های آموزش عالی در جهان است که قدمت آن به قرن شانزدهم باز می گردد. رتبه بندی QS دانشگاه های جهان در سال 2019 شامل 13 تا از دانشگاه های هلند است که در بین 350 دانشگاه برتر جهان قرار دارند و هفت مورد از آنها در بین 150 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته اند.

نروژ

میانگین شهریه: 127 پوند

میانگین هزینه های زندگی: 10411 پوند

میانگین کل: 10538 پوند

مبلغ اضافی برای دانشجویان اتحادیه اروپا: 0 پوند.

بررسی اجمالی دانشگاه های نروژ: دانشگاه های نروژ به دانشجویانی از اروپا، آسیا، آفریقا و هر جای دیگر آموزش رایگان ارائه می دهند. با این حال، نروژ یکی از گران ترین کشورهای جهان است. بنابراین قبل از اقدام به اپلای تحصیلی در نروژ درباره هزینه های زندگی آن بیشتر تحقیق کنید و آن را با کشورهای دیگری که در نظر دارید مقایسه کنید.

ایتالیا

میانگین شهریه: 0 پوند

میانگین هزینه های زندگی: 0 پوند

میانگین کل: 0 پوند

مبلغ اضافی برای دانشجویان اتحادیه اروپا: 0 پوند.

بررسی اجمالی دانشگاه های ایتالیا: بسیاری از دانشگاه های ایتالیا برای دانشجویان بین المللی شهریه ارزان ارائه می دهند. آنها همچنین گزینه های اقامتی متنوعی با نرخ مقرون به صرفه دارند. ایتالیا به دلیل ارائه بهترین آموزش در زمینه های تحصیلی مانند مد، تاریخ، هنرهای آزاد و هنرها با هزینه کم مورد توجه است. در واقع بهترین مکان برای تحصیل هنر در بین کشورهای اروپایی، ایتالیا است.

فنلاند

متوسط ​​شهریه: 89 پوند

میانگین هزینه های زندگی: 7525 پوند

میانگین کل: 7614 پوند

مبلغ اضافی برای دانشجویان اتحادیه اروپا: 13632 پوند.

بررسی اجمالی دانشگاه های فنلاند: فنلاند برای دوره های دکترا و لیسانس برای دانشجویان داخلی و بین المللی هیچ شهریه ای دریافت نمی کند. برخی از برنامه های کارشناسی ارشد برای دانشجویان بین المللی غیر اتحادیه اروپا / EEA شهریه دارند. بنابراین اگر به دنبال ارزان ترین دانشگاه های اروپا برای اپلای تحصیلی هستید، حتما فنلاند را در نظر بگیرید. اگرچه منطقه نوردیک اروپا به دلیل هزینه های زندگی بالا شهرت دارد، اما هلسینکی یکی از مقرون به صرفه ترین شهرها در منطقه است.

بلژیک

متوسط ​​شهریه: 776 پوند

میانگین هزینه های زندگی: 8410 پوند

میانگین کل: 9186 پوند

مبلغ اضافی برای دانشجویان اتحادیه اروپا: 1286 پوند.

مروری بر دانشگاه های بلژیک: بلژیک یکی از ارزان ترین دانشگاه های اروپا و دارای چندین دانشگاه برتر است که به تعداد زیادی زبان تدریس می کنند. هر شهر اصلی دارای یک دانشگاه عالی است. به عنوان مثال می توان به دانشگاه گنت و دانشگاه آنتورپ در بلژیک اشاره کرد.

لوکزامبورگ

میانگین شهریه: 708 پوند

میانگین هزینه های زندگی: 9552 پوند

میانگین کل: 10260 پوند

مبلغ اضافی برای دانشجویان اتحادیه اروپا: 0 پوند.

مروری بر دانشگاه های لوکزامبورگ: مجموعه متنوعی از موسسات آموزش عالی در لوکزامبورگ وجود دارد، اما محیط فرهنگی و اجتماعی باعث می شود تا از زندگی دانشجویی خود نهایت لذت را ببرید. دانشگاه لوکزامبورگ که در سطح جهانی به دلیل چند زبانه بودن، بین المللی بودن و پژوهش محور بودن شهرت دارد، پذیرای بسیاری از دانشجویان ملی و بین المللی است. علاوه بر این، طیف وسیعی از دانشگاه‌های خصوصی و بین‌المللی انتخاب گسترده‌ای از دیپلم و برنامه‌ها را برای هر نیاز ارائه می‌دهند.

تا اینجا به معرفی ارزان‌ترین کشورها برای تحصیل در اروپا را پرداختیم، در ادامه قصد داریم به بررسی ارزان‌ترین دانشگاه‌های اروپا برای دانشجویان بین‌المللی بپردازیم.

ارزان ترین دانشگاه های اروپا برای دانشجویان بین المللی

1. دانشگاه آزاد برلین

شهریه: 552 یورو

کشور محل سکونت: آلمان

درباره دانشگاه آزاد برلین: دانشگاه آزاد برلین یک دانشگاه تحقیقاتی است که در برلین، آلمان قرار دارد. یکی از برجسته ترین دانشگاه های آلمان که به دلیل تحقیقاتش در علوم انسانی و اجتماعی و همچنین در زمینه علوم طبیعی و زیستی شناخته شده است.

2. Scuola Normale Superiore di Pisa

شهریه: 0 یورو

کشور محل سکونت: ایتالیا

درباره Scuola Normale Superiore di Pisa: این دانشگاه یک موسسه آموزش عالی دانشگاهی مستقر در پیزا و فلورانس است که در حال حاضر حدود 600 دانشجوی کارشناسی و کارشناسی ارشد در آن حضور دارند.

3. TU Dresden

شهریه: 457 یورو

کشور محل سکونت: آلمان

درباره TU Dresden: این یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی، بزرگترین موسسه آموزش عالی در شهر درسدن، بزرگترین دانشگاه در زاکسن و یکی از 10 دانشگاه بزرگ آلمان با 37134 دانشجو در سال 2013 است. این دانشگاه در بین دانشگاه های مهندسی و فناوری در آلمان در بین بهترین دانشگاه ها قرار دارد.

4. دانشگاه هومبولت برلین

شهریه: 315 یورو

کشور محل سکونت: آلمان

درباره دانشگاه هومبولت برلین: این دانشگاه در بخش مرکزی میته در برلین قرار دارد و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های آلمان است که در سال 1809 تاسیس شده و در سال 1810 افتتاح شده است.

دانشگاه وورزبورگ

شهریه: 315 یورو

کشور محل سکونت: آلمان

درباره دانشگاه وورزبورگ: این موسسه یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی در وورزبورگ، آلمان است. دانشگاه وورزبورگ یکی از قدیمی ترین موسسات آموزش عالی در آلمان است که در سال 1402 تاسیس شد.

6. Katholieke Universiteit Leuven

هزینه تحصیل: 835 یورو

کشور محل سکونت: بلژیک

درباره دانشگاه KU Leuven: دانشگاه Katholieke Universiteit Leuven، با نام اختصاری KU Leuven، یک دانشگاه تحقیقاتی در شهر هلندی زبان لوون در فلاندر، بلژیک است. در این دانشگاه تدریس، تحقیق و خدمات در علوم مهندسی، علوم انسانی، پزشکی، حقوق و علوم اجتماعی انجام می شود.

7. دانشگاه RWTH آخن

شهریه: 455 یورو

کشور محل سکونت: آلمان

درباره دانشگاه RWTH آخن: یک دانشگاه تحقیقاتی است که در آخن، نوردراین-وستفالن، آلمان واقع شده است. این دانشگاه با بیش از 42000 دانشجو در 144 برنامه تحصیلی، بزرگترین دانشگاه فنی در آلمان است.

8. دانشگاه مانهایم

شهریه: 277 یورو

کشور محل سکونت: آلمان

درباره دانشگاه مانهایم: دانشگاه مانهایم، با نام اختصاری UMA، یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی در مانهایم، بادن-وورتمبرگ، آلمان است.

9. دانشگاه گوتینگن

شهریه: 650 یورو

کشور محل سکونت: آلمان

درباره دانشگاه گوتینگن: یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی است که در شهر گوتینگن، آلمان قرار دارد و در سال 1734 تاسیس شده است.

مدرسه مطالعات پیشرفته سنت آنا

شهریه: 0 یورو

کشور محل سکونت: ایتالیا

درباره مدرسه مطالعات پیشرفته Sant’Anna: دانشکده مطالعات پیشرفته Sant’Anna یک دانشگاه دولتی با قانون خاص است که در پیزا، ایتالیا واقع شده است و در زمینه علوم کاربردی فعالیت می کند.

 

ارزانترین دانشگاه های اروپا برای دانشجویان بین المللی


رویای تحصیل در کشورهای اروپایی به دلایل مختلفی همچنان برای بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان ارزشمند است. علاوه بر اعتباری که مدارک این دانشگاه ها برای کسب شغل رضایتبخش و موقعیت اجتماعی خوب ایجاد می کند، برای بسیاری از افراد مهاجرت تحصیلی گزینه ای برای تجربه زندگی در کشوری دیگر است. به همین دلیل در این مقاله از آرادمهاجر قصد داریم به معرفی ارزان ترین دانشگاه های اروپا برای دانشجویان بین المللی بپردازیم. اگر شما هم قصد دارید بهترین دانشگاه ها را برای تحصیل رایگان در اروپا بشناسید، پیشنهاد می کنم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. شاید یکی از این دانشگاه ها همان دانشگاه رویایی باشد که شما شانس دریافت پذیرش از آن را داشته باشید.

اکثر دانشگاه‌هایی که در اینجا فهرست شده‌اند، دانشگاه‌های انگلیسی زبان هستند که برای دانشجویانی که زبان انگلیسی را به عنوان زبان رسمی خود انتخاب کرده اند، عالی هستند.

برخی از دانشگاه‌ها در لیست هستند که شهریه ثابت ندارند و صرفا هزینه های ترمیک اتحادیه دانشجویی را باید پرداخت کنید. البته برخی هزینه های اضافی برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا وجود دارد. دانشجوی اتحادیه اروپا به تبعه یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا گفته می شود. برخی از کشورها همچنین ممکن است متقاضیان را در صورتی که قبل از درخواست برای برنامه تحصیلی انتخابی خود برای مدت معینی در اتحادیه اروپا اقامت داشته باشند، به عنوان دانشجویان اتحادیه اروپا دسته بندی کنند. این برای برخی افراد که امکان زندگی در یکی از این کشورها را داشته باشند، خبر خیلی خوشحال کننده ای است. در ادامه به معرفی ارزان ترین کشورهای اروپا برای دانشجویان بین المللی می پردازیم. با ما همراه باشید.

ارزان ترین کشورهای اروپا برای تحصیل

آلمان

متوسط ​​شهریه: 379 پوند

میانگین هزینه های زندگی: 6811 پوند

میانگین کل: 7190 پوند

مبلغ اضافی برای دانشجویان اتحادیه اروپا: 699 پوند.

مروری بر دانشگاه های آلمان: آلمان به عنوان یکی از محبوب ترین کشورها و همینطور ارزان ترین کشورهای اروپا برای تحصیل دانشجویان بین المللی شناخته می شود. به استثنای چند دانشگاه خصوصی، شما می توانید در آلمان به صورت رایگان بدون در نظر گرفتن اینکه اهل اروپا یا جاهای دیگر هستید تحصیل کنید. معمولاً هزینه کمی در هر ترم برای کارهای اداری وجود دارد. زبان اصلی در دانشگاه های آلمان آلمانی و واحد پول آنها یورو است.

اتریش

میانگین شهریه: 34 پوند

میانگین هزینه های زندگی: 8543 پوند

میانگین کل: 8557 پوند

مبلغ اضافی برای دانشجویان اتحادیه اروپا: 1270 پوند.

بررسی اجمالی در مورد دانشگاه های اتریش: دانشگاه های اتریش کمک هزینه (بورسیه) را به اتباع خارجی ارائه نمی کنند. هزینه های تحصیل برای برخی از دانشگاه ها (مانند دانشگاه صنعتی وین، دانشگاه فنی برتر در اتریش) واقعا پایین است. هزینه تحصیل تقریبا برای رشته های فنی و علمی کاربردی 350 یورو و برای دانشگاه های هنر، برای اتریش های محلی و اتباع اتحادیه اروپا رایگان و برای دانشجویان بین المللی 350 یورو است.

سوئد

میانگین شهریه: 0 پوند

میانگین هزینه های زندگی: 7448 پوند

میانگین کل: 7,448 پوند

مبلغ اضافی برای دانشجویان اتحادیه اروپا: 12335 پوند.

بررسی اجمالی دانشگاه های سوئد: اروپایی ها می توانند به صورت رایگان در سوئد تحصیل کنند. سایر دانشجویان بین المللی هنگام تحصیل در سوئد باید انتظار هزینه های سنگین برای زندگی را داشته باشند.

اسپانیا

متوسط ​​شهریه: 1852 پوند

میانگین هزینه های زندگی: 8676 پوند

میانگین کل: 10528 پوند

مبلغ اضافی برای دانشجویان اتحادیه اروپا: 2694 پوند.

بررسی اجمالی دانشگاه های اسپانیا: در اسپانیا دانشگاه های ارائه شده به شما امکان می دهند بسته به ترجیحات شخصی خود مدرک لیسانس، فوق لیسانس یا دکترا کسب کنید. شرایطی وجود دارد که برای حضور در دانشگاه‌های اسپانیا در زمانی که دانشجوی بین‌المللی هستید، باید آن‌ها را رعایت کنید، از جمله موارد مربوط به پذیرش در این کشور و همچنین دانشگاه خاص.

هلند

متوسط ​​شهریه: 1776 پوند

میانگین هزینه های زندگی: 9250 پوند

میانگین کل: 11026 پوند

مبلغ اضافی برای دانشجویان اتحادیه اروپا: 8838 پوند.

مروری بر دانشگاه های هلند: هلند خانه یکی از قدیمی ترین و معتبرترین سیستم های آموزش عالی در جهان است که قدمت آن به قرن شانزدهم باز می گردد. رتبه بندی QS دانشگاه های جهان در سال 2019 شامل 13 تا از دانشگاه های هلند است که در بین 350 دانشگاه برتر جهان قرار دارند و هفت مورد از آنها در بین 150 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته اند.

نروژ

میانگین شهریه: 127 پوند

میانگین هزینه های زندگی: 10411 پوند

میانگین کل: 10538 پوند

مبلغ اضافی برای دانشجویان اتحادیه اروپا: 0 پوند.

بررسی اجمالی دانشگاه های نروژ: دانشگاه های نروژ به دانشجویانی از اروپا، آسیا، آفریقا و هر جای دیگر آموزش رایگان ارائه می دهند. با این حال، نروژ یکی از گران ترین کشورهای جهان است. بنابراین قبل از اقدام به اپلای تحصیلی در نروژ درباره هزینه های زندگی آن بیشتر تحقیق کنید و آن را با کشورهای دیگری که در نظر دارید مقایسه کنید.

ایتالیا

میانگین شهریه: 0 پوند

میانگین هزینه های زندگی: 0 پوند

میانگین کل: 0 پوند

مبلغ اضافی برای دانشجویان اتحادیه اروپا: 0 پوند.

بررسی اجمالی دانشگاه های ایتالیا: بسیاری از دانشگاه های ایتالیا برای دانشجویان بین المللی شهریه ارزان ارائه می دهند. آنها همچنین گزینه های اقامتی متنوعی با نرخ مقرون به صرفه دارند. ایتالیا به دلیل ارائه بهترین آموزش در زمینه های تحصیلی مانند مد، تاریخ، هنرهای آزاد و هنرها با هزینه کم مورد توجه است. در واقع بهترین مکان برای تحصیل هنر در بین کشورهای اروپایی، ایتالیا است.

فنلاند

متوسط ​​شهریه: 89 پوند

میانگین هزینه های زندگی: 7525 پوند

میانگین کل: 7614 پوند

مبلغ اضافی برای دانشجویان اتحادیه اروپا: 13632 پوند.

بررسی اجمالی دانشگاه های فنلاند: فنلاند برای دوره های دکترا و لیسانس برای دانشجویان داخلی و بین المللی هیچ شهریه ای دریافت نمی کند. برخی از برنامه های کارشناسی ارشد برای دانشجویان بین المللی غیر اتحادیه اروپا / EEA شهریه دارند. بنابراین اگر به دنبال ارزان ترین دانشگاه های اروپا برای اپلای تحصیلی هستید، حتما فنلاند را در نظر بگیرید. اگرچه منطقه نوردیک اروپا به دلیل هزینه های زندگی بالا شهرت دارد، اما هلسینکی یکی از مقرون به صرفه ترین شهرها در منطقه است.

بلژیک

متوسط ​​شهریه: 776 پوند

میانگین هزینه های زندگی: 8410 پوند

میانگین کل: 9186 پوند

مبلغ اضافی برای دانشجویان اتحادیه اروپا: 1286 پوند.

مروری بر دانشگاه های بلژیک: بلژیک یکی از ارزان ترین دانشگاه های اروپا و دارای چندین دانشگاه برتر است که به تعداد زیادی زبان تدریس می کنند. هر شهر اصلی دارای یک دانشگاه عالی است. به عنوان مثال می توان به دانشگاه گنت و دانشگاه آنتورپ در بلژیک اشاره کرد.

لوکزامبورگ

میانگین شهریه: 708 پوند

میانگین هزینه های زندگی: 9552 پوند

میانگین کل: 10260 پوند

مبلغ اضافی برای دانشجویان اتحادیه اروپا: 0 پوند.

مروری بر دانشگاه های لوکزامبورگ: مجموعه متنوعی از موسسات آموزش عالی در لوکزامبورگ وجود دارد، اما محیط فرهنگی و اجتماعی باعث می شود تا از زندگی دانشجویی خود نهایت لذت را ببرید. دانشگاه لوکزامبورگ که در سطح جهانی به دلیل چند زبانه بودن، بین المللی بودن و پژوهش محور بودن شهرت دارد، پذیرای بسیاری از دانشجویان ملی و بین المللی است. علاوه بر این، طیف وسیعی از دانشگاه‌های خصوصی و بین‌المللی انتخاب گسترده‌ای از دیپلم و برنامه‌ها را برای هر نیاز ارائه می‌دهند.

تا اینجا به معرفی ارزان‌ترین کشورها برای تحصیل در اروپا را پرداختیم، در ادامه قصد داریم به بررسی ارزان‌ترین دانشگاه‌های اروپا برای دانشجویان بین‌المللی بپردازیم.

ارزان ترین دانشگاه های اروپا برای دانشجویان بین المللی

1. دانشگاه آزاد برلین

شهریه: 552 یورو

کشور محل سکونت: آلمان

درباره دانشگاه آزاد برلین: دانشگاه آزاد برلین یک دانشگاه تحقیقاتی است که در برلین، آلمان قرار دارد. یکی از برجسته ترین دانشگاه های آلمان که به دلیل تحقیقاتش در علوم انسانی و اجتماعی و همچنین در زمینه علوم طبیعی و زیستی شناخته شده است.

2. Scuola Normale Superiore di Pisa

شهریه: 0 یورو

کشور محل سکونت: ایتالیا

درباره Scuola Normale Superiore di Pisa: این دانشگاه یک موسسه آموزش عالی دانشگاهی مستقر در پیزا و فلورانس است که در حال حاضر حدود 600 دانشجوی کارشناسی و کارشناسی ارشد در آن حضور دارند.

3. TU Dresden

شهریه: 457 یورو

کشور محل سکونت: آلمان

درباره TU Dresden: این یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی، بزرگترین موسسه آموزش عالی در شهر درسدن، بزرگترین دانشگاه در زاکسن و یکی از 10 دانشگاه بزرگ آلمان با 37134 دانشجو در سال 2013 است. این دانشگاه در بین دانشگاه های مهندسی و فناوری در آلمان در بین بهترین دانشگاه ها قرار دارد.

4. دانشگاه هومبولت برلین

شهریه: 315 یورو

کشور محل سکونت: آلمان

درباره دانشگاه هومبولت برلین: این دانشگاه در بخش مرکزی میته در برلین قرار دارد و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های آلمان است که در سال 1809 تاسیس شده و در سال 1810 افتتاح شده است.

دانشگاه وورزبورگ

شهریه: 315 یورو

کشور محل سکونت: آلمان

درباره دانشگاه وورزبورگ: این موسسه یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی در وورزبورگ، آلمان است. دانشگاه وورزبورگ یکی از قدیمی ترین موسسات آموزش عالی در آلمان است که در سال 1402 تاسیس شد.

6. Katholieke Universiteit Leuven

هزینه تحصیل: 835 یورو

کشور محل سکونت: بلژیک

درباره دانشگاه KU Leuven: دانشگاه Katholieke Universiteit Leuven، با نام اختصاری KU Leuven، یک دانشگاه تحقیقاتی در شهر هلندی زبان لوون در فلاندر، بلژیک است. در این دانشگاه تدریس، تحقیق و خدمات در علوم مهندسی، علوم انسانی، پزشکی، حقوق و علوم اجتماعی انجام می شود.

7. دانشگاه RWTH آخن

شهریه: 455 یورو

کشور محل سکونت: آلمان

درباره دانشگاه RWTH آخن: یک دانشگاه تحقیقاتی است که در آخن، نوردراین-وستفالن، آلمان واقع شده است. این دانشگاه با بیش از 42000 دانشجو در 144 برنامه تحصیلی، بزرگترین دانشگاه فنی در آلمان است.

8. دانشگاه مانهایم

شهریه: 277 یورو

کشور محل سکونت: آلمان

درباره دانشگاه مانهایم: دانشگاه مانهایم، با نام اختصاری UMA، یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی در مانهایم، بادن-وورتمبرگ، آلمان است.

9. دانشگاه گوتینگن

شهریه: 650 یورو

کشور محل سکونت: آلمان

درباره دانشگاه گوتینگن: یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی است که در شهر گوتینگن، آلمان قرار دارد و در سال 1734 تاسیس شده است.

مدرسه مطالعات پیشرفته سنت آنا

شهریه: 0 یورو

کشور محل سکونت: ایتالیا

درباره مدرسه مطالعات پیشرفته Sant’Anna: دانشکده مطالعات پیشرفته Sant’Anna یک دانشگاه دولتی با قانون خاص است که در پیزا، ایتالیا واقع شده است و در زمینه علوم کاربردی فعالیت می کند.